Oferta

W Zwierzaczkowie znajdują się aktualnie konie, owce, króliki, kury i świnki morskie. Jako pierwsze pojawiły się króliki, które należały do syna właścicielki. Później dołączyły konie, jako pasja i hobby córki właścicielki, a do tego zostały zakupione owce, bo jak mówi właścicielka – skoro były już króliki i konie, to owce do tego grona jakoś pasowały. Planujemy przygarnąć do siebie jeszcze inne zwierzęta, ale odbywa się to na tyle spontanicznie, że trudno określić, kiedy i jakie zamieszkają w Karkonoszach.

  • W Zwierzaczkowie nie ma żadnych limitów dla gości. Po uiszczeniu opłaty każdy, kto nas odwiedzi może korzystać z czasu w ciągu dnia do oporu. Wchodzimy i możemy miziać, głaskać i pieścić zwierzęta.- informuje właścicielka Zwierzaczkowa.

Mini zoo czynne jest codziennie od 10.00 do 18.00

W Zwierzaczkowie można też zorganizować urodziny. Ognisko, karmienie zwierząt, oprowadzanie na kucyku, ale przede wszystkim świetna zabawa pośród zwierząt na świeżym powietrzu bez limitu czasowego.

Co warto zobaczyć w regionie

Szklarska Poręba jest malowniczym miasteczkiem usytuowanym w dolinie rzeki Kamiennej na Dolnym Śląsku. Jej położenie między majestatycznymi Karkonoszami a tajemniczymi Górami Izerskimi, blisko granicy z Czechami, czyni ją wyjątkową.

Szklarska Poręba przyciąga turystów różnorodnością atrakcji, począwszy od malowniczych szlaków turystycznych prowadzących do takich miejsc jak Wodospad Kamieńczyka czy Szrenica. Miasteczko oferuje również bogatą ofertę kulturalną, w tym liczne muzea, galerie i festiwale. Dla miłośników aktywnego wypoczynku dostępne są trasy rowerowe, stoki narciarskie oraz ścieżki edukacyjne.

Wybierając noclegi w Szklarskiej Porębie, zyskujesz bezpośredni dostęp do malowniczych krajobrazów Karkonoszy i Gór Izerskich, idealnych dla miłośników pieszych wędrówek i narciarstwa. Miasteczko oferuje szeroką gamę zakwaterowania, dostosowaną do różnych potrzeb i budżetów, zapewniając komfortowy pobyt w sercu górskiej przyrody. Ponadto, bliskość atrakcji turystycznych, restauracji sprawia, że Szklarska Poręba jest doskonałą bazą wypadową do poznawania Dolnego Śląska.

Co warto zwiedzić w Szklarskiej Porębie:

Szrenica
Wodospad Kamieńczyka
Wodospad Szklarski
Złoty Widok oraz Chybotek
Wysoki Kamień
Śnieżne Kotły
Krucze Skały
Zakręt Śmierci
Muzeum Minerałów
Muzeum Ziemi JUNA
Leśna Huta
Stara Chata Walońska
Dinopark
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada