O nas

Zwierzaczkowo w Szklarskiej Porębie Dolnej to miejsce niezwykle sympatyczne. Idealne by choć przez chwilę spoufalić się z żywą naturą, spędzić trochę czasu wśród swobodnie przechadzających się, przyjaznych zwierząt. Można je nakarmić, głaskać, szczotkować i tak po prostu się z nimi zaprzyjaźnić.

Zwierzaczkowo to hobbystyczne gospodarstwo Lidii i Roberta Zaczek. Zaczęło się od kucyka a w zasadzie dwóch. Konie bowiem to wielka pasja ich córki. Więc cała, niezwykła hodowla zaczęła się…. od prezentu urodzinowego. Dwie klacze Luna i Nela były pierwszymi mieszkańcami Zwierzaczkowa. A ponieważ są to zwierzęta bardzo przyjazne i towarzyskie szybko zaskarbiły sobie sympatię mieszkańców całej okolicy, zwłaszcza dzieci. Zaczęły się odwiedziny: by pogłaskać, by poszczotkować, by się przytulić.

I tak pojawił się pomysł stworzenia miejsca, w którym można spędzić czas w towarzystwie zwierząt, poznać ich zwyczaje.

Chcielibyśmy przede wszystkim aby to dzieci miały frajdę, aby miały możliwość takiego bliskiego kontaktu ze zwierzętami. Również po to aby mogły się przekonać, że to nie są zabawki, czy interaktywne przedmioty, które po zakończeniu zabawy można rzucić w kąt. My pokazujemy, że każde zwierzę ma swój charakter, jest żywym, pełnym własnych uczuć stworzeniem. Posiadanie zwierząt wiąże się więc z obowiązkiem, pracą i opieką nad nimi. Wszystkie nasze zwierzęta mają imiona. Traktujemy je, jak członków naszej dużej zwierzęcej rodziny. Są w pełni oswojone i uwielbiają kontakt z dziećmi. Same chętnie do dzieci podchodzą i nawołują, żeby się nimi zająć. Nasze zwierzęta można nie tylko oglądać, ale również dotknąć, pogłaskać, przytulić się, nakarmić.

Dla wszystkich „mieszczuchów” na co dzień oglądających głównie psy i koty, jest to nie lada gratka, tym bardziej, że mieszkańcy Zwierzaczkowa są przesympatyczni. Dziś prócz kucyków są tu jeszcze króliki, ozdobny drób i trzy śliczne owieczki: Maja, Gucio i Filipek. A wokół zagród krzątają się wszędobylskie koty. Spacer po urokliwej okolicy z pięknym widokiem na Karkonosze, w otoczeniu przemiłego stadka jest dodatkową atrakcją. Bo przecież obcowanie ze zwierzętami to prawdziwa przyjemność.